Bezpłatny Ebook
Platforma kursowa

Jak napisać CV nauczyciela przedszkola?

Sukcesy i prestiż placówek żłobkowych i przedszkolnych zależą od tego, czy osoby pracujące
w żłobku lub przedszkolu sprawdzą się na zajmowanych stanowiskach. Dlatego proces rekrutacji jest bardzo wymagający i stawia przed przyszłymi kandydatami wiele wyzwań. W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci prosty i skuteczny przepis na CV nauczyciela przedszkola. Po lekturze tego artykułu i  zastosowaniu się do moich wskazówek z powodzeniem pokonasz konkurencję na wymarzone stanowisko pracy.

Jak napisać CV nauczyciela przedszkola?

Jak napisać CV nauczyciela przedszkola?
Jak napisać CV nauczyciela przedszkola?

3 KROKI DO SKUTECZNEGO CV nauczyciela przedszkola

Jeśli właśnie masz przed sobą rekrutację do żłobka lub przedszkola, to przede wszystkim zadbaj o trzy poniższe punkty, do których przywiązują wagę rekruterzy

✅określ na czym zależy pracodawcy

✅stwórz CV tak, aby wpasować się w te potrzeby

✅korzystaj z CV, jak z narzędzia na Ukrytym Rynku Pracy.

Zastanów się, co potrzebuje Twój potencjalny pracodawca, zapoznaj się przed wysłaniem aplikacji ze stroną przyszłego miejsca pracy, z jego misją i wizją. CV oparte tylko o umiejętności i suche fakty powoduje, że nie masz pełnej możliwości zaprezentowania się. Stwórz więc życiorys eksponujący Twoje mocne strony.

Jakie “bolączki” “palące problemy” danego miejsca możesz rozwiązać? Zastanów się, jak możesz wzbogacić ofertę placówki, lub jakie kompetencje posiadasz, które usprawnią procesy opiekuńcze nad dziećmi.

✅Może jesteś świetna w adaptacjach?

✅Wiesz jak regulować dziecięce emocje?

✅Może mogłabyś prowadzić zajęcia sensoryczne lub matematyczne?

✅Możliwe Twój konik to trudny wiek dwulatka?

✅Może potrafisz pisać świetne plany miesięczne i masz głowę pełną pomysłów?

Dzięki temu pokażesz, jak pomożesz zrealizować to, czego na daną chwilę oczekują w placówce, z czym sobie nie radzą lub w jaki sposób możesz podnieść atrakcyjność miejsca, do którego aplikujesz!

Czy krótsze CV to dobre rozwiązanie?

Podobno im krótsze CV, tym lepiej … słyszałaś o tym? Dla kogo lepiej? Dla Ciebie, dla rekrutera?
Jeśli żyjesz w takim przekonaniu, to najwyższy czas je zmienić.  Nie jest prawdą, że CV ma się zmieścić na 1 lub max. 2 kartkach. Zadbaj o treść i uwzględnij wszystkie swoje osiągnięcia. Okrojone CV to okrojony kandydat. Poza tym  Twoje CV to również “ściągawka” podczas rozmowy, która w stresowej sytuacji może pomóc także Tobie.

Podsumowanie zawodowe – kluczowy punkt w życiorysie

Podsumowanie zawodowe jest krótkim opisem sylwetki kandydata, który bardzo konkretnie przedstawia jego profil zawodowy. Ważne aby podkreślić, że nie jest się przypadkowym kandydatem na dane stanowisko, podkreślając swój doświadczenie, podkreśl swoje osiągnięcia, wymień stanowisko i uzasadnij dlaczego się o nie ubiegasz.  Zastanów się nad tym, co zareklamuje Cię najlepiej.

Przykłady podsumowania zawodowego w CV nauczyciela przedszkola

Jako asystentka nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w poznańskiej szkole podstawowej wprowadziłam autorski program nauki alfabetu, który pomógł dzieciom szybciej i efektywniej opanowywać umiejętność czytania.

Jestem zainteresowana stanowiskiem w Państwa placówce, ponieważ pozwoli mi ono rozwijać zainteresowania związane z metodą bliskościowego podejścia do dzieci.


Jestem nauczycielem historii z doświadczeniem w pracy w państwowych oraz prywatnych szkołach średnich. Poza historycznym mam również wykształcenie psychologiczne, niezwykle pomocne w pracy z dziećmi. Jestem autorem serii artykułów w Portalu Oświatowym, które poruszają temat budowania autorytetów wśród młodzieży. Chciałbym stawić czoła problemom z nauką młodzieży w Państwa szkole.

Klucz do sukcesu – Twoje umiejętności

Wymień w swoim CV umiejętności miękkie i twarde — jedne i drugie są bardzo istotne. Jednak pamiętaj, aby uwzględniać te umiejętności, które w zawodzie opiekunki oraz nauczyciela malutkich dzieci są konieczne. Warto opisać je językiem korzyści, czyli podkreślając co zyska pracodawca zatrudniając właśnie Ciebie.

Mogłabyś napisać: Posiadam umiejętność łączenia roli nauczyciela-wychowawcy z rolą towarzysza podążającego za zainteresowaniami i możliwościami dzieci.

Spójrz poniżej. Zrobiłam dla Ciebie zestawienie umiejętności, które warto podkreślić w CV nauczyciela przedszkola, a także te, które niekoniecznie wzbudzą zainteresowanie rekrutera, a nawet mogą zadziałać na Twoją niekorzyść.


Dobrze ujęte umiejętności to:


➡wiedza z zakresu przyswajania informacji i procesu uczenia się dziecka
➡ zainteresowanie różnymi metodami nauczania wczesnoszkolnego, a w szczególności pedagogiką alternatywną
➡doskonała organizacja pracy
➡empatia
➡komunikatywność
➡umiejętności interpersonalne
➡umiejętność pracy z dziecięcymi emocjami, wsparcie i towarzyszenie w emocjach
➡znajomość filozofii Rodzicielstwa Bliskości,
➡umiejętność tworzenia kart pracy dla dzieci w różnym wieku
➡doskonała organizacja czasu pracy
➡umiejętność prowadzenia adaptacji w Modelu Berliński

Umiejętności, które nie przydadzą się na stanowisku nauczyciel, opiekuna małych dzieci

➡znajomość Arivaci Creative Suite, w tym Arivaci Photo Editor,
➡Profesjonalna obsługa klienta
➡Znajomość angielskiego na podstawowym poziomie
➡ umiejętność organizacji interaktywnych gier i zabaw dla dzieci
➡prawo jazdy kategorii B
➡obsługa programów komputerowych

Mam nadzieję, że dzięki powyższym wskazówki Twoje CV nauczyciela przedszkola będzie dla Ciebie łatwe do przygotowania i ostatecznie rekruter nie przejdzie obok niego obojętnie. Życzę Ci wielu sukcesów i jednocześnie zapraszam do obserwowania moich kanałów w social mediach na Facebooku i Instagramie. Jeśli myślisz o pracy w charakterze opiekunki żłobkowej, to serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego kursu opiekunki lepkościowej, który pomoże Ci zdobyć kwalifikacje i zagwarantuje legalną pracę w placówce żłobkowej lub klubiku dziecięcym.

Zainteresowałam Cię? 
Dołącz do mojego Newslettera!

Chcę dołączyć za darmo!

Podobne wpisy

2024-01-18

Uczenie dzieci różnicy między faktami a opiniami

Przy tak wielu “informacjach” dostępnych w dzisiejszych czasach i pozornie nieskończonych “źródłach”, dzieciom, a nawet dorosłym może być trudno przesiać i oddzielić bezstronne, obiektywne fakty od osobistych, subiektywnych opinii. Dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest nauczenie dzieci różnicy między faktami a opiniami.
[...]
Czytaj więcej

Jak napisać CV nauczyciela przedszkola?

Sukcesy i prestiż placówek żłobkowych i przedszkolnych zależą od tego, czy osoby pracujące w żłobku lub przedszkolu sprawdzą się na zajmowanych stanowiskach. Dlatego proces rekrutacji jest bardzo wymagający i stawia przed przyszłymi kandydatami wiele wyzwań.
[...]
Czytaj więcej

Negatywne emocje niszczą polskich nauczycieli

Z najnowszego raportu Librusa wynika, że aż 53% nauczycieli w Polsce zmaga się z negatywnymi emocjami podczas pracy, 35% odczuwa ciągły stres, a około 37% traci poczucie celowości w swojej roli zawodowej. Pomimo tego, imponujące 92% angażuje się w swoją pracę z pełnym zaangażowaniem. Te dane sygnalizują pilną potrzebę wsparcia dla nauczycieli w obliczu rosnących wyzwań zawodowych. […]
[...]
Czytaj więcej
©2024 Ania Dyjak. Wszelkie prawa zastrzeżone.
usercrossmenuchevron-down