KARTY SPOKOJU

45 wyciszających kart dla dzieci.

“Karty Spokoju” z rysunkami w formie monolinii to innowacyjne narzędzie wspierające rozwój emocjonalny dzieci. Monolinia, czyli ciągła linia tworząca różnorodne kształty – od kwiatów, przez zwierzęta, aż po przedmioty – ma wyraźny początek i koniec, to ważne, aby było to widoczne.

1. Co to jest, komu i do czego służą “Karty Spokoju”?

To prosta w formie, ale potężna w działaniu karta z grafiką monolinii, przeznaczona dla dzieci do ćwiczenia uważności i koncentracji. Świetnie sprawdzi się w domach, szkołach, a nawet w poczekalniach – wszędzie tam, gdzie potrzebujemy na chwilę zająć dzieci lub skupić ich uwagę.

2. Co się stanie, jeśli nie wprowadzę “Kart Spokoju” do edukacji dzieci?

Odpowiedź jest prosta: NIC 🙂. Dalej możesz szukać szybkich sposobów samodzielnie, dalej możesz się zastanawiać, co zadziała. Ale możesz też spróbować, a nóż, to właśnie TO, co sprawdzi się dla hałaśliwej Hani lub rozbrykanego Jaśka.

3. Jaki głębszy problem, rozwiązują “Karty Spokoju”?

W erze cyfrowej dzieci są zalewane bodźcami, które mogą przyczyniać się do zaburzeń uwagi lub szybkiej utraty koncentracji. Przyznaję, że sama mam często z tym problem. “Karty Spokoju” to narzędzie, które pomaga dzieciom powrócić do stanu skupienia, tak potrzebnego do zdrowego rozwoju emocjonalnego i poznawczego. Narzędzie jest genialne w swej prostocie i szybkie do wdrożenia nawet w licznej grupie.

4. Jak “Karty Spokoju” rozwiązują problem z uważnością?

Poprzez prostą, ale angażującą aktywność, jaką jest śledzenie monolinii, dzieci uczą się skupienia, świadomego działania i spokoju – krok po kroku, linia po linii do celu.

5. Co dziecko i nauczyciel zyskują dzięki “Kartom Spokoju”?

Dzieci zyskują możliwość treningu uważności w sposób przyjazny i dostosowany do ich potrzeb. Nauczyciele otrzymują z kolei efektywny sposób na wyciszenie i uspokojenie.

6. Jak i kiedy z nich korzystać?

Kiedy chcesz. Nie potrzebujesz konkretnego momentu. Zobacz: Wyobraź sobie, że dziecko kończy jeść obiad przed innymi. Zamiast niecierpliwić się lub przeszkadzać, sięga po Kartę Spokoju, którą od Ciebie otrzymuje i wodzi palcem po linii. W tym prostym działaniu jest magia – dziecko uczy się cierpliwości, samokontroli, a jednocześnie pozwala innym dokończyć posiłek w spokoju. Ty zyskujesz spokój i masz poczucie, że zaopiekowałaś potrzeby każdego z dzieci.

“Karty spokoju” to ogrom korzyści:

Karty Spokoju to nie tylko narzędzie edukacyjne, ale również sposób na spędzenie czasu w ciszy i skupieniu, co w dzisiejszym zabieganym świecie jest cenną umiejętnością zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zobacz co mówią o “kartach Spokoju”:

Skorzystaj z tego narzędzia w wyjątkowo niskiej cenie!

Do końca kwietnia możesz zgarnąć 45 gotowych “Kart Spokoju” wraz z gotowym scenariuszem w cenie 19 zł.

To mniej niż kawa na mieście lub bilet do kina.

45 KART i gotowy scenariusz czekają na Ciebie tutaj: